Říjen 2014

Hubertova jízda Myšák

26. října 2014 v 19:53 | Patty |  Okem fotoaparátu
Letos poprvé jsem se odhodlala jet na, u nás opěvovanou, Hubertovu jízdu na Myšák Western Ranch. Bylo nám vyhrožováno, že pokud nedojedem, tak dopadnem špatně. Tak jsme tedy jeli. Vyjelo nás 5. Já s Magicem, Tom s Grétou, Terka s Odetou, Janča s Biankou a druhý Tom s Campbellem. Musím říct, že to byla zatím nejlepší hubertova jízda, které jsem se za život zůčastnila.


Typy uždění a udidel 1.díl

23. října 2014 v 22:43 | Patty |  Články
Tý jo, když jsem toto téma navrhovala, tak mi nedošlo do čeho jsem se zase uvrtala. Ale no nic. Toto téma mělo druhý největší počet hlasů, tak jdem na to. Předem upozorňuji, že neuvedu úplně všechny typy udidel a když už, tak ke všem nebude k čemu slouží a tak. Budu to psát stručněji, aby to bylo snadné pro pochopení, i pro ty co v těhle věcech zase tolik nechodí. V 1/3 článku jsem se rozhodla to napsat trochu jinak. Já vím brzo mě to napadlo no. Rozdělím článek na tři části: bezudidlové uždění, stíhlová udidla a páková udidla. Protože už v té 1/3 je toho strašné mooc. V tom prvním budou akorát ještě ty druhy uždění. Děkuji za pochopení.


Nejde mi ve výběhu chytnout kůň

21. října 2014 v 22:44 | Patty |  Tipy a rady
V anketě vyhrál článek Nejde mi ve výběhu chytnout kůň. Jelikož sama procházím tím samým, dám Vám sem mé tipy na to jak s tím bojovat. Většina toho je z mé hlavy a hlavy mojí super kamarádky. Pokud to už někdo třeba praktikuje, super, ale prosím neberte to tak, že to po něm kopíruji či tak něco. Tak vrhneme se na to :)

Změny

18. října 2014 v 21:33 | Patty
Ahojky,
v rámci toho, že jsem zase zpět a budu se blogu věnovat opravdu na 100%, jsem se rozhodla se udělat pár změn. Nic vekýho. Většinou přibydou rubriky a tak. Zde bude výpis co se změní. Doufám, že budete jako čtenáři spokojeni a pokud máte nějaké připomínky tak je určitě napište do komentáře :)

První změna se týká toho, že blog bude zaměřen i na jiné věco, které se koní netýkají. K těmto článkům bude patřit rubrika No horse. Nebudu tam psát zas tak často, ale mnohdy mě napadnou i témata, která se netýkají koní a tak je chci mít kde napsat. Taky tam budu přidávat témata týdne, ale jen ty na která budu mít opravdu co napsat a budu se moct rozempsat, ať nepíšu třeba jen 4 řádky.

Druhá změna se týká již zmiňovaných rubrik. Jedna z rubrik, která přibyde bude Videa. Jelikož v poslední době hodně projíždím YT a našla jsem již spoustu skvělých videí, tak do rubriky vždycky jednou týdně postu jedno nebo dvě videa. Další rubriky ještě přibudou postupem času. Taky úplně smažu rubriku Graphics, grafiku už nedělám, jen občas a tak už tam přidávat stejně nebudu. Články zanechám, ale nebudou v žádné rubrice. Taky dám pryč rubriku Koně co mi prošli životem a rubriku Our horses přejmenuju na Já a koně. Články z obou rubrik přepíšu a dám je do rubriky Já a koně.

Co se týče článků hodlám dokončit ten 30-ti denní projekt. Budu ho psát nejspíše každý den a k tomu pak nějaký ten článek ještě.

To by bylo zatím vše. Jak jsem psala výše, připomínky nebo třeba i návrhy můžete psát do komentářů :)

A jsem zase zpět

17. října 2014 v 19:32 | Patty
Po delší odmlce se zase hlásím k psaní blogu. Ten první měsíc a něco ve škole byl náročný a tak nebyl čas. Navíc ještě běhání kolem koní. Majitelka si přestěhovala Jantara, kterého jsem jezdila. Ještě se přiúravujeme na HUberty. Všechno se vším a tak jsem neměla čas. Ale chybí mi psaní, takže se zase vracím :)

Pro zbytek info dej celý článek.