Jak bezpečně nabarvit koně?

24. září 2013 v 22:04 | Patty
Barvení koně. Čím nabarvit koně, aby se jim nic nestalo?


Momentálně je mezi koňáky populární barvení koní. Jako třeba jak je barvili indiáni. Různé kruhy kolem očí, otisky rukou, čárky, tečky a tak dále. Ovšem k tomuhle se vztahuje i jedna otázka. Otázka velmi častá, kterou slýchávám poslední dobou hodně. Jaké použít barvy? Jaké barvy koni neublíží?
První možnost jsou tempery. Já barvím temperami hodně často. Nejprve jsem barvila netoxickýma temperami od kamarádky z Německa, ale pak mi došly a já je nikde nemohla sehnat. Takže jsem sáhla po u všech známých temperách od KOH-I-NOORu. Normálně jsem s nimi Magica nabarvila. Barvy měl na sobě asi 10 hodin. Poté jsem je nejprve párkrát přejela hřbílkem na bláto a pak kartáčem namočeným ve vodě. Barvy šly krásně dolů. Akorát pak tam měl takový tmavý obrys, který však do druhého dne zmizel.
Dále mám odzkoušené klasické barvy na obličej. Barvila jsem s nimi kobylu. Byly od nějaké německé značky, nevím přesně, jak se to jmenovalo. Ovšem barvy nebyly tak výrazné a poté co se mi kobyla na krku zpotila se začaly okamžitě smívat. Aplikace však byla lehčí než u temper, trvanlivost podstatně menší. Také, ale určitě záleží na značce. Možná, že jsem jen neměla štěstí a měla jsem blbou značku.
Je to na vás co zvolíte. U obou uvedených barev se po aplikaci koni nic nestane. Barvila jsem hlavně temperami dost koní a nikdy jim poté nic nebylo.

Doufám, že vám tenhle článek pomohl v rozhodování. Pokud jste už svého koně barvili nebo po přečtení tohohle článku nabarvíte, můžete poslat foto a já poté foto uveřejním.

(Ukázka barvení. Magic, moje foto)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | 3. července 2014 v 15:42 | Reagovat

Já osobně jsem proti barvení koní, kůň se narodil se svojí barvou a ne aby po něm člověk čmáral, třeba na tématickou fotku to chápu ale jen tak na vyjížďku mi to přijde blbý ale neodsuzuju to ale kdybych si měla vybrat tak tempery :-P

2 Nelca Nelca | E-mail | 19. července 2015 v 23:38 | Reagovat

Kde se daji koupit tyto barvy? Diky N**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama