Červen 2013

Friský kůň

27. června 2013 v 15:38 | Patty |  Váš názor
Dneska jsme se ,,hádaly'' (berte to vážně s rezervou) s kámoškou o tom jaký je friský kůň. Podle mě je to kůň na dvě věci, podle ní je to suprové plemeno. No nevím teda ..Focení s Benďulínem :)

26. června 2013 v 9:53 | Patty |  Okem fotoaparátu
Takže před dvěmia nebo třema týdny mi jednou v pátek napsala kámoška Beňa jestli nás s Magicem nemůže přijet nafotit. Samozřejmně jsem souhlasila a jela hned jsem do Paskova na Magicovi, protože Beňa nevěděla kde bydlím. Pak jsme šly k nám a ještě se stavily v jednom baru tady v Řepištích, protože tam byla máti. Nakonec jsme šly celkem loudavě k nám domů. Cestou Beňa nafotila celkem krutý fotky :D Jak jsme došli k nám začaly jsme fotit. Byla to sranda :D Beňa fotila skokové fotky, fotky v pohybu, její milované detaily a natočila jedno nebo dvě videa, taky jsme fotily v lese, kde byly taky hustý fotky. Včera mi jich pár poslala, zbytek budu mít dnes k večeru. Jedu si k ní pro flashku kde jsou fotky. Včera mi poslala 6 fotek, víc nechtěla, že prej ať se mám na co těšit :) A vy vlastně taky :) Takže večer očekávejte další várku, kterou přidám tady do toho šlánku ať nedělám nový ;) A ano nemám přilbu, ale vypadám v ní jak úplnej debil (slušně vyjádřeno :D).


Velký koňský model :D

Srovnání

25. června 2013 v 16:15 | Patty |  Články
Dlouho jsem přemýšlela o čem napsat. Mám rozepsaných asi 5 článků, ale žádný jsem nedokončila :D Dneska jsem se, ale rozhodla na 100%. Napadlo mě to zrovna, když jsem jezdila na Magicovi.

Jantar

11. června 2013 v 22:10 | Patty
Jantar. Ani nevím kdy mi tenhle vysoký tvrdohlavý ryzák vlezl do života, ale vím, že toho nikdy nebudu litovat. Když mi známý (dále Tom) řekl, že nějaká paní k němu dá valacha na ustájení. Mé představy o tom jaký kůň to bude byly různé. Poté co přijel do stáje jsem se na něj jela podívat. Do telefonu mi Tom řekl, že se jmenuje Jantar. Pod tím jménem jsem si představila vysokého hnědáka z delší vlnitou hřívou a elegantním postojem a chody. Potom co jsem vešla do stáje na mě sice vykuknul vysoký kůň, ovšem ryzák s řídkou hřívou a šibalskými, ale milými oči přes které visely zelené ošumtělé třásně. Totálně sice zbortil mé představy, ale vypadal jako fajn kůň. Ovšem zdání klame a po nějakém čase jsme se začali nenávidět. Cvakal po mě zubama, šklebil se a někdy po mě hrabal kopytem. Na ježdění to byl, ale podle všech super flegmoš. Ovšem jak se dalo očekávat, tak po několika měsících otočil o 180° a z toho flegmoše se stal neskutečný hajzl, jehož jediný cíl bylo sundat ze sebe jezdce jakýmkoliv způsobem.
Jeho majitelka za ním chodila sotva jednou do dvou měsíců a já si o ní udělala obrázek baby, která prostě hodila koně někomu na starost a vysrala se na svého koně.
Abych pravdu řekla, nevím jak jsem se dostala k jízdě na něm, ale od onoho dne jsem na něm jezdila pravidelně. Choval se sice jako hovado, ale něco mě na něm zaujalo. Na druhou jízdu jsem se vybavila bičíkem, se snahou usměrnit jeho chování. Můžu říct, že to se mi celkem povedlo a od té doby, kdykoliv co jsem na něj sedla, tak se choval normálně.
Nakonec jsem se seznámila po roce a něco s jeho majitelkou. Seznámila jsem se s ní za okolností kování Magica a strouhání Jantara. Když jsem s Magicem mířila k Tomovi, tak jsem si říkala jaká to bude kráva a natěšená jsem zrovna nebyla. Přijela asi půl hodinky po mě a od pohledu vypadala sympaticky a já po několika minutách změnila názor. Byla to příjemná paní, která má Jantara opravdu ráda. Od té doby jsem ji sice neviděla a nejspíše dlouho neuvidím, ale i tak jsem na ní změnila názor.

Koně co mi prošli životem

11. června 2013 v 21:55 | Patty
Tak, tahle rubrika se bude zabývat nebo spíš zde budu přidávat koně co mi prošli životem. Nebo v něm ještě i jsou. Nebudu tu psát o koních, které jsem viděla všudyvšeho jednou nebo dvakrát :D Ale o koních, které jsem jezdila nebo s nimi byla delší dobu ve styku. Nebo s nimi ve styku stále jsem. Také zde bude i něco o koních, kteří kdysi byli naši :)

Já a Beuty :) Kobylka z jedné slovenské stáje :)

Dostihy

11. června 2013 v 17:55 | Patty |  Váš názor
,,Kůň dokáže běžet díky svým plicím, vytrvat díky svému srdci a zvítězit díky své povaze "Ježdění některých dnešních ,,koňáků''

8. června 2013 v 0:25 | Patty
Dneska jsem procházela fotky jedné stránky. Ostatně jako každý den. Ovšem dnes mě zaujala jedn komnkretní fotka. (viz.: níže ta koláž). Ne jen fotka, ale také komentáře k ní. Nevím co si o dnešních super koňácích myslet. Teda spíš o těch jedenáctiletých pipinkách co si myslí, že jsou bůhví jaké borky.


Tim

6. června 2013 v 17:32 | Patty |  Já a koně
Timík je čtyřletý valášek plemene Falabella. Měří okolo 60cm. Je to náš rodinný miláček a také nejmenší kůň jakého jsme kdy měli. Máme ho už asi 2 roky. Sestra a děda ho dovezli až z Ústí nad Labem. Vezli ho v Toyotě, vyndaly se zadní sedadla a bylo to :D Je to takovej malej hajzlík v jeho blízkosti nic nezůstane na svém místě, krade čištění, ohlávky, dečky, vodítka prostě všechno co unese v zubech :D Jednou bral i věco z kufru auta a nebo ukradl dědovi rukavice :D Velké psy má jako kámoše, vždycky si s nima hraje, prostě pošuk :DFora

4. června 2013 v 21:29 | Patty |  Já a koně
Forinka je již devatnáctiletá kobylka Českého teplokrevníka. I přes svůj věk je pořád fit a plná energie a nadšení do života. Máme ji asi 6 let. Je to podle mého ta nejmilejší a nejnáladovější kobylka jaká může být. Byla první velký kůň na kterém jsem cválala a skákala. Není moje, ale mého dědy, ten nám ji však jakoby dá aby Magic nebyl sám a sestra mohla zase začít jezdit.Je trochu dušná a je muchařka, ale v ničem ji to neomezuje. Je to prostě nej ČTčko.
Lojza

4. června 2013 v 21:08 | Patty |  Já a koně
Lojzíka máme už nějakých pár let ( Přes 8 asi) . Letos mu bylo 12 let. Je to shetland. Trpní pokročilým schvácením kopyt, ale drží se a to velmi dobře. Na Lojzíkovi jsem začínala jezdit. Na něm je založeno mé jezdectví. On mě naučil klus, cval a také jsem na něm zažila první vyjížďku a první skoky, tenkrát už jsem na něm jezdila bez sedla. Takže jsem se bez sedla i učila skákat. Bez něho bych nikdy nebyla tam kde jsem. Povahově je strašně milý a hodný. Nic ho nerozhodí. Prostě ten nejlepší parťák do pohody i nepohody. Je to člen rodiny a navždy bude.