About me

1. června 2013 v 22:53 | Patty |  Já a koně
Jsem zcela obyčejná holka, která spatřila světlo světa před čtrnácti lety v Třinecké porodnici. Od mala problémové dítko co nikdy u něčeho nevydrželo moc dlouho, pouze jedna věc mě doprovází celým životem a tou je jezdectví.

Jmenuji se Patricie ovšem nikdo mi neumí říct jinak než Pájo. Žiju v menší ač úžasné vesničce nedaleko Ostravy, kde dny trávím se svými dvěma koníky Magicem (Kříženec Hucula) a Citerkou (ČT), které mám hned před domem. Kromě toho, že již od malička jezdím na koních jsem také našla zapálení ve fotbalu, poté také v tanci. Jsem až atypický milovník hudby. Jsem někdy poněkud teatrální, což je mi mnohdy zazlíváno. Také ráda píšu. Nikoliv povídky a nesmyslné pohádky o tom jak se princezna zamilovala do žáby a žili spolu šťastně až dokud je čáp nerozdělil, ale spíše dlouhé úvahy. Také různých lidech či koních i jiných zvířatech, které jsem za svůj zatím krátký život potkala. Ráda čtu, převážně fantasy, horory a také někdy i romantiku. Držím se však nejvíce fantasy. Jsem takový malý fantas-magorický knihomolek. Miluju The Vampire Diaries. Na patnácté narozeniny dychtím po zlatém retrívrovi. Jsem vegetariánka, nikoliv veganka. Ovšem nemám nic proti lidem, kteří nejsou vegetariáni. Nemám potřebu někomu vnucovat svůj životní styl.


Co se týče koní. Poslední 2-3 roky kráčím obtížnou a pro někoho leckdy nemožnou cestou samouka. Jsem bývalý westerňák a momentálně se pohybuji mezi parkuráky. Kdysi jsem jezdila western u Toma Zajace v Rožnově a pak ještě westernové koně soukromníků po celé Ostravě a okolí. Poté jsem začala jezdit u dlouholetého známého mého dědečka pana Svěrkoše v Hnojníku na Desert Rose, přičemž jsem jezdila ještě v Horních Bludovicích u kamaráda dědy.

Poté co jsem ještě jezdila koníky kamaráda tady u nás v Řepištích, jsem si nakonec nastěhovala koně domů. Teď nám tady přebývá přerostlé ČTčko (Citera), které se bojí i toho co není a paranoidní, psychicky vyšinutý a perverzní kříženec Hucula a Araba (Magic). Citera je dvanáctiletá tmavá hnědka, která má poněkud zajímavý smysl pro humor a problémy se zadníma nohama. Magic za chvíli sedmiletý valach, kterého radši nebudu komentovat. Dále vlastním ještě křížence shetlanda Lojzíka,který bohužel trpí chronickým a nyní už neléčitelným schvácením všech čtyř kopyt, avšak je to milionový kůň. Dále se v mém (našem) vlastnictví nachází na svůj věk poněkud energická dvacetiletá kobylka ČT Fora, na kterou absolutně nedám dopustit, je to pro mě životní kůň. Poslední náš kůň, tedy poník je malinký obtloustlý buřtík Timík, který si jaksi neujasnil, že psi nejsou koně.. A nejlepší na konec jak se říká. Posledním koněm je valach ČT Jantar, kterého nevlastním, nýbrž jen jezdím. Tenhle kůň zbortil, zapálil a zadupal dokonale mé představy o tom, že umím jezdit. Je to vyšinutý valach co nesnáší valachy a umí to dávat najevo někdy až hrůznými způsoby. Přes toto všechno však musím přiznat, že nikdy nebudu litovat setkání a následného sbližování s ním. Je to super koník co rád požírá úplně vše od papírových bankovek, přes rukavice, podsedlovky až k sedlům či uzdečkám. V říjnu 2014 se však naše cesty definitivně rozdělily a majitelka si Jantara přestěhovala jinam.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 1. června 2013 v 23:03 | Reagovat

pěkné fotky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama