Friský kůň

27. června 2013 v 15:38 | Patty |  Váš názor
Dneska jsme se ,,hádaly'' (berte to vážně s rezervou) s kámoškou o tom jaký je friský kůň. Podle mě je to kůň na dvě věci, podle ní je to suprové plemeno. No nevím teda ..
Ještě před rokem jsem byla jako mnoho koňáků (nejen jich) ten člověk, kterému se strašně líbí Friský kůň. Snila jsem o tom sednout si na toto úžasné plemeno plné elegance a krásy.Ovšem časy se mění, já vyzkoušela jízdu na něm a změnila názor.

Jela jsem na třech friských koních. Dvou klisnách a jednom valachovi. Sen o úžasné jízdě se nenaplnil. Po hodinové jízdě na každém z nich jsem rychle změnila názor (upozorňuji, že jsem na nich nejela ve stejné stáji ani ve stejný den). Všichni tři byli takoví strašně nepohodlní, při klusu jsem si říkala jestli to podemnou je vůbec kůň, jediné co mě celkem potěšilo byl cval. Obě klisny měly pravidelný cval, což se u klusu říct nedalo a valach si vedl také dobře.
To, ale můj názor nezměnilo.Pořád jsem si myslela, myslím a nejspíš myslet budu, že Friský kůň je spíš plemeno do zápřahu na vozataje než do drezur nejedbože do parkuru. Nevím možná je to kůň od koně, kdybych jela na jednom tak bych si řekla, že je to náhoda, ale já jela na třech a všichi byli v jiných stájích. Takže byla to náhoda? Nebo je toto plemeno jiné než se o něm básní? Nevím, ale já svůj názor mám. Neříkám, že nejsou pěkní. Elegance pohybu bez jezdce je úchvatná a krása také, ale jízdu jsem si opravdu neužila.

Jaký názor máte vy?
Je tu někdo kdo má nebo jel na friském koni a jízdu si užil?
Byla to opravdu jen zajímavá náhoda, že jsem jela na třech friských koních a říkala si jestli pode mnou je vážně kůň?

Přikládám pár obrázků.
,,Někdy je lepší celý život po něčem marně toužit, než prožít velké zklamání ze splněného snu.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Styx Styx | 27. června 2013 v 15:52 | Reagovat

Celkem hezký článek, až na ty gramatické chyby ;) Já jsem teda na žádném fríském koni nikdy nejela.. vlastně nejezdím na ničem jiném než na plnokrevnících, když nad tím tak přemýšlím :D Takže se asi nepodělím o nějaké zkušenosti.

2 daikon-from-silmarion daikon-from-silmarion | 27. června 2013 v 17:40 | Reagovat

Sakra Patricie! Jak ty obrázky děláš. To je furt ten photo filter, co jsi mi posíla? Je to totiž boží :3 a osobně neporadím, já na frisákovi nejela... nikdy :D

3 kaja kaja | 27. června 2013 v 20:39 | Reagovat

Frisaci maju charakteristicky "nepohodlny" klus, tj nejde sa im v nom pohodlne, ale ten cval za to maju skvely.

4 Terry Terry | 27. června 2013 v 23:44 | Reagovat

Takže. Pájo nehádali jsme se jen jsme si vyměnili názor :D. Neříkám že nemáš pravdu ale prostě každý máme jiný názor. Jela jsem na jedné klisně a na jednom hřebcovi. ten hřebec byl úžasný. Jak v klusu tak ve cvalu. Byl příjemně živější a výborně poslouchal na sebemenší povel. Neříkám. Znám Frísáka co je totální s prominutím idiot kůń co si dělá co chce a je totálně tupý na hubu ale to je chyba majitele protože se mu vůbec nevěnuje a ten kůň si jen běhá po pastvině. Ale já mám s frísákem a jízdou na něm dobrou zkušenost. Jak hřebec tak klisna měli úžasně prostorný chod. Nejde jen o krásu ale celkově. Prostě já si budu stát za svým názorem protože podle mě je Frís jeden z nejúžasnějších koní a to nemluvim jen o jejich eleganci a kráse :P Takže jestli máš Pájo problém můžem ho vyřešit :D s Pozdravem tvoje milovaná Terry :D

5 zas-ja zas-ja | Web | 28. června 2013 v 20:17 | Reagovat

1.  Fríského koně vlastním :) Je to nejlepší kůň, na kterém jsem kdy jela a to neříkám jen kvůli tomu, že je můj. Frísák byl můj sen vždycky a teď jsem si jistá, že jsem udělala dobře.
2. Jak jsem již řekla- mám ho a jezdí se na něm skvěle.
3. Musela. Náhody jsou v koňském světe obvyklé...

6 Patty Patty | Web | 28. června 2013 v 20:43 | Reagovat

[1]: Češtině moc nedávám no :D Taky jezdím jednoho plnokrevníka, úžasní jsou :)

[2]: Áno Photofliter studio X. Lehce, rychle a bez nervů :D

[3]: Ano cval se mi také líbil :) To s tím klusem jsem ani nevěděla :)

[4]:Trochu ostřeji :D Stejně budu mít stejný názor :D Jsem zatížená na Americká plemena a Bit nebo Smartest jsou boží :3 :D

[5]: NO právě já, že jsem víc lidí slyšela nadávat na frísáky. Tak nevím no ;) Trenér má ve stáji frísku a říkal, že to není dobrý kůň, ale pravda, že ona si zažila svou minulost :) Ale každý má svůj názor, každý je zvyklý na jinou jízdu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama